KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464433
*
nr 1346 4433
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 8 september 2020
kl 04:12:30
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1346 4433
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 8 september 2020 |
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51